Edytowany 24 lipca  2018

 1. robię reboot linuxa
 2. Instaluję VWare
 3.  Nadaję odpowiednie uprawnienia do VWare
  sudo chown -R $USER:$USER ~/.vmware
 4. uruchamiam VMWare
 5.  Uruchamiam pobrany obraz macos Sierra 10.12 ( paczka dostępna pod adresem https://techsviewer.com/install-macos-sierra-vmware-windows/ )
 6. Ustawiam usb na 2.0
 7. Podłaczam iphone  Czekam
 8. Widzę na dole że pokazał się jako usb ( odłączam od hosta )
 9. Sprawdzam czy wyświetla się w systemie > USB
 10. Spradzam czy na telefonie pojawia się komunikat dodaj urządzenie do zaufanych
 11. Jeśli w systemie pokazuje się Iphone  a nie łączy się i nie pokazuje się komunikat dodaj do zaufanych to prawdopodobnie błąd jest na hoście w moim przypadku ,  linux,   musiałem odistalować sporo pakietów które sprawiały że pojawiał się błąd.  Oto pakiety które odinstalowałem
  deviceinstaller python-imobiledevice libimobiledevice-utils libimobiledevice6 libplist3 python-plist ifuse usbmuxd
 12.  Ważne :   Testowałam kilka dni i iphone nie łaczy się z ani z 10.13 ani z 10.14  . Łaczy się tylko z 10.12   który mam y w paczce instalacyjne,  problem polega na tym że xcode w wersji 9.4 nie działa z mac os 10.12 .  Więc kolejne kroki które musimy podjąć.
 13. Otwieramy aktualizacje i robimy update naszego mac os 10.12 do ostaniej wersji czyli 10.12.6 ,   Paramilitary że należy zrobić update , ale nie upgrade do wersji 10.13.    Bardzo ważne aby  pamiętać aby zrobić update tylko i wyłącznie macos , jeśli zrobimy update itunes do ostatniej wersji iphone też przestanie się łączyć i nie będzie wygrywany przez xcode. ROBIMY UPDATE TYLKO I WYŁĄCZNIE MACOS.
 14.  Po tym jak mamy już update naszego macos do wesji 10.12.6 możemy zainstalować xcode  co prawda nie będzie to wersja ostatnia ale to będzie już wesja 9.4.2 co pozwoli nam uruchomić aplikacje na ios 11.
 15. Robimy Snaphost system ,  i pod żadnym pozorem nie robimy update ani rebooot , bo iphone przestanie się łączyć .  Odpalamy nas shnapshot sytsemu. Dlatego wszystkie pliki aplikacji , polecam trzymać poza vware ( witualboxsem ) . I łączyć się przez serwer ( jak pisałem w poprzednim wpisie ) .